Маленька спальня. Прийоми візуального збільшення простору

На жаль, в нашій країні досить багато сімей знайомі з проблемою малогабаритних житлових приміщень. Але на щастя є цілий ряд дизайнерських прийомів, застосувавши які ви зможете візуально збільшити простір. Необхідно відразу ж зазначити, що існує декілька спірних питань, в яких фахівці не прийшли до єдиної думки. Ми виділимо їх окремо. Спочатку відзначимо безумовні моменти.

Колір стін

У невеликому приміщенні допустимо використання тільки світлих тонів. Теплі відтінки наповнюють його затишком, але при цьому «звужують» простір. Холодні ж насичують приміщення світлом і візуально розширюють його, роблячи, однак, більш офіційним. Чи буде це декоративна штукатурка, фарбування або обклеювання шпалерами — не принципово. Головне — щоб вибрати колір. Якщо при цьому одна стіна (найкраще та, у якої знаходиться узголів’я ліжка) матиме інший колір — більш насичений і глибокий — це додасть додатковий обсяг приміщенню. Потрібно пам’ятати, що вертикальний малюнок «подовжує» кімнату, роблячи її вже, горизонтальний, навпаки, розширює і візуально опускає стелю. Категорично протипоказано використання шпалер з великим малюнком — вони підкреслять незначні масштаби приміщення.

Вибір меблів

Краще використовувати меблі середніх розмірів. Від великовагових шаф і комодів потрібно відмовитися. Приліжкові тумбочки також краще замінити консолями. Всі меблі повинна мати ніжки, а не «виростати» з підлоги. Це додасть їй легкість і зробить інтер’єр більш легким. Використання дзеркал наситить кімнату додатковим світлом і простором. Дизайнери радять проігнорувати одну з установок фен-шуй і розмістити дзеркальну поверхню навпроти вікна — так вона максимально виконає свою функцію.

Освітлення

Маленьку кімнату можна візуально розширити завдяки правильному світловому сценарієм. Потрібно використовувати кілька джерел світла. Громіздкі люстри в центрі кімнати протипоказані. Можливі точкові світильники, ажурні бра над ліжком, торшер. Дуже вдалим буде варіант використання світловий стрічки, розташованої на рівні стельового багета — цей прийом візуально розширить приміщення і підніме стелю. Це ж результат буде досягнутий і в разі, коли стрічка буде пущена над плінтусом по всьому радіусу кімнати. Додатковий обсяг кімната отримає, якщо світлову стрічку пустити за карнизом для штор.

Декор

Він не повинен бути нав’язливим, проте повністю відмовлятися від нього не варто. Потрібно уникати, наприклад, важких масивних картин, проте повішена біля ліжка картина з йдуть вдалину сюжетом буде дуже навіть доречна. Завданню розширення простору послужать також фотошпалери, якими також можна оформити стіну в головах. Можливе використання невеликих відкритих поличок з фотографіями на них. Однак потрібно відмовитися від безлічі декоративних подушок на ліжку, так само як і від дрібних декоративних арт-об’єктів, які будуть дробити кімнату, перетворюючи спальню в склад забутих речей.

Оформлення вікон

Вікно повинне бути максимально відкритим і служити джерелом світла. Тому потрібно відмовитися від важких темних штор, краще використовувати рулонні штори і легку тюль. Не можна також змушувати підвіконня горщиками з квітами або подушками. Непогано буде виглядати підсвічування укосів світловий стрічкою.

Оставить ответ

Вы можете использовать эти HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>